Jednoúčelový stroj pro tváření konců trubek

Jaro 2019 a zajímavý projekt pro našeho nového zákazníka.

Zadání:
Výroba jednoúčelového stroje pro tvarování konců trubek před dalším zpracování, který by měl mít obdobné parametry jako již existující stroj používaný touto společností.

Studie:

Základem všeho bylo jednání se zákazníkem a zjištění jeho potřeb. Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o stroj fungující na stejném principu jako již existující stroj ve výrobním provoze společnosti. Bylo nezbytné zjistit jaké jsou plusy existujícího stroje a jaké parametry a funkce naopak vylepšit a upravit.

Vývoj:
Po několika jednáních a odsouhlasení designových změn a funkčních vlastností stroje, již nic nebránilo ve vytvoření elektrodokumentace a návrhu komponent použitých na stroji.
Po zvážení mechaniky stroje a ovládání se také zdálo, že rychlost produkce, která byla zákazníkem požadována, by měla být bez větších problémů dodržena.

Testování a realizace:
Po mechanickém zkonstruování stroje a prvních testech se dospělo k rozhodnutí, že původně navržený motor pro zakracování trubek by měl být nahrazen motorem o vyšším výkonu. Toto opatření mělo zamezit zbytečnému přetěžování slabšího motoru.
Po otestování a zkušebním provozu se nakonec vše podařilo dotáhnout do úspěšného konce a my věříme, že náš zákazník je spokojen.

Share this Page