Robotická pracoviště

 řada robotů

V době kdy je stále třeba stále více myslet na zefektivňování a zrychlování výroby, kdy je nezbytné dlouhodobě udržovat kvalitu výroby a zároveň lidská práce se stává stále více nákladnou, jsou robotická pracoviště a roboti samotní dokonalovou volbou a mnohdy i tou jedinou.

Od nejjemnější mechaniky při ukládání komponent do vymezených pozic, přes rychlou manipulaci s různě těžkými břemeny při paletizaci hotových výrobků, až po obsluhu jednoúčelových strojů, CNC fréz nebo jako náhrada za operátora výrobní linky.
Roboti dnes lakují, tryskají, sváří nebo i nahrazují pracovníka výstupní kontroly. Tyto všechny činosti jsou roboti schopni obsáhnout.

V kombinaci s dalšími komponentami, jako jsou bezkontaktní snímače, bezpečnostní systémy, revizní a měřící kamery, měřící zařízení, které jsou řízený předem nastaveným programem, je dnes robotická paže schopna splnit téměř jakýkoli úkol a mnohdy zjednodušit celé procesy. Není vždy nutné aplikovat celou kontrolní linku pro měření různých parametrů hotového výrobku. Naopak při správné aplikaci celý proces obsáhne jedna robotická paže se statickou kamerou a to i při dodržení nastaveného taktu dané výroby.

Naše společnost aplikuje robotická ramena japonské značky Denso Robotics, která je aktuálním lídrem v oblasti malých průmyslových robotů. V široké nabídce této společnosti najdete 5-osé a 6-osé kloubové roboty pro přesnou a rychlou manipulaci i v prostorově limitujících prostředích. Zároveň však i 4-osé roboty typu SCARA, kteří umožňují tu nejrychlejší možnou manipulaci na krátké vzdálenosti.